PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10030298}

Problem trzech ciał

3 Body Problem
6,6 15 999
ocen
6,6 10 1 15999
5,4 9
ocen krytyków
Problem trzech ciał
powrót do forum serialu Problem trzech ciał

Tak się ucieszyłem na zapowiedź a później ta wiadomość :( Co za nieszczęście.

pojala

wziomść

Rysio9742

Wziońć

Fryzomaniak

Weźmić

ocenił(a) serial na 8
pojala

ajtam ajtam zdają sobie sprawę z powagi sytuacji. jestem dobrej myśli

ocenił(a) serial na 1
pojala

Zwiastun jest efekciarski, ale wątpię czy o to chodziło. Książka Cixin Liu broniła się fabułą. Tutaj już widzę, że postacie są pozmieniane więc pewnie i historia będzie zmieniona. Nie nastawiam się w ogóle na ten serial.

ocenił(a) serial na 7
pojala

To obejrzyj sobie chińską wersję, 30 odcinków, wierna oryginałowi i nudna. xD

ocenił(a) serial na 7
Obywatel

Ja oglądałam i chińska wersja bardzo mi się pdoobała. Trylogię czyatałam i uważam, ze prze4nieśli niemal 1:1.

ocenił(a) serial na 7
aritas

Wycięli większość wątków związanych z rewolucją kulturalną Mao, plus wsadzili całą masę fillerów które sztucznie wydłużyły serial. Fakt, niektóre postacie zagrane są genialnie i całość robi przez to dobre wrażenie, ale samo aktorstwo jest też bardzo nierówne.

Nie ma czegoś takiego jak adaptacja 1:1, literatura i film mają inne reguły narracyjne i siłą rzeczy muszą się różnić. A sens przenoszenia jakiegoś tekstu na obraz "wiernie" jest żaden. Po co w ogóle robić film czy serial, po co w ogóle podejmować się wysiłku stworzenia jakiegoś dzieła, skoro broń boże nie można dokonać w nim żadnych autorskich interpretacji? Dlaczego twórca dzieła wizualnego ma być tylko sługą autora tekstu i nie wykraczać ponad to co autorowi tekstu się urodziło? To koszmarnie ograniczające, zwłaszcza jeśli nie wszystko w oryginalnym tekście ci twórczo i dramaturgicznie pasuje. Teatr uporał się z tym problemem grubo ponad sto pięćdziesiąt lat temu, uznając autonomiczność sztuki scenicznej, a kino jakoś ciągle nie potrafi. To znaczy, jego odbiorcy.

ocenił(a) serial na 7
Obywatel

Być może masz rację, ale akurat tę książkę to ja uważam za arcydzieło, przekraczające granicę mojej wyobraźni i nie sądzę aby kreatywność reżyserów sprostała światu wykreowanemu przez Cixina.

ocenił(a) serial na 7
aritas

To w takim razie nie ma po co oglądać żadnej ekranizacji.

pojala

szystko można braść

pojala

ja się boję ,że wyjdzie z tego kupa jak rebel moon albo wiedzmin 2 sezon

ocenił(a) serial na 4
josel

Wyszła kupa :(

majabaran

kupa na 4,może się skuszę XD

ocenił(a) serial na 4
josel

Wątki w Chinach ok, obrazki ładne, no 4 się należy :P

pojala

A ja jako wielbiciel literatury s/f przy czytaniu książki zanudziłem się na śmierć i rzuciłem lekturę. Serial? Zerknę z ciekawości, chociaż jestem sceptycznie nastawiony. Trailer wygląda efektownie.
A tak na marginesie, to już nie pamiętam kiedy ostatnio coś ciekawego z "prawdziwego" s/f oglądałem... ;) 

galders

pamiętam stare seriale np po tamtej stronie,sliders,dr who,kosmos 1999,to było cos,może jeszcze pierwsze sezony z archiwum x,po tamtej stronie zawsze na koncu z jakimś morałem był

josel

Wiesz co? To było kupę lat temu, ale wydaje mi się że , na przykład Matrix to był prawdziwy, soczysty s/f thriller. Dla mnie oczywiscie. IMHO

ocenił(a) serial na 5
pojala

Chcieli wsiąć na tego konia

pojala

Ale wiesz, że nie ma obowiązku oglądać?

ocenił(a) serial na 4
pojala

Nie musieli się wsiąść, ale chcieli się wziąć więc wzięli. Nikt nie zmusza do oglądania.

pojala

Ale dlaczego nie ogladales wersji chinksiej?Jest na youtube na kanale tencet.Leaglnie i za darmo-po chinsku ale z angileksimi napisami.Bardzo wierne ksiazce.

pojala

Kolejne znetflixowane dzieło

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones