PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=177053}

Na Zachód

Into the West
8,1 695
ocen
8,1 10 1 695
Na Zachód
powrót do forum serialu Na Zachód

Stopniowo w dół

ocenił(a) serial na 5

Z takim entuzjazmem zacząłem oglądać serię, a optymizm stygł i stygł, aż ostatni odcinek musiałem obejrzeć w pięciu podejściach. Ale nikogo nie obchodzą moje odczucia, tylko filmy, więc tak...Idea wspaniała! Streścić historię Zachodu w kilku odcinkach, by Biali i Indianie byli zadowoleni, a poruszyć istotne watki historyczne. Twórcy jednak polegli. Robi się z tego sztampa i schemat, aż zęby bolą. W pewnym momencie jest tak interesująco, że człowiek zaczyna myśleć żeby już tych biednych Indian wybito, albo zagnano do rezerwatu. Przykre! Pięknie się zaczyna, a kończy fatalnie! No w sumie, jak historia Indian w XIX w.

Izukar

pierwszy odcinek, no i może drugi były dość dobre ale kolejne - to już całkiem szybki spadek, spadeczek.
Serial jest tak naiwny, tak bardzo wybielający "białych"osadników, że aż zęby bolą. Mam na myśli ostatnią scenę, gdy senior rodu (o którym ta historia) ze spokojem i nadzieją patrzy w przyszłość. No tak, on był biały. Ale jego dzieci były juz metysami, i raczej nie wróżę im świetlanej przyszłości, szkoda też że jakoś tak bezkrytycznie patrzył na historię swojej biednej wybranki. Jej ludzi wybito do pnia a resztki zagnano do rezerwatów.
Serial be wyraźnego morału i jasnego przekazu "Ameryka zbudowana jest na gwałcie, krwi, grabieży i ludzkim nieszczęściu" (podobnie jak Australia).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones