PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=177053}

Na Zachód

Into the West
8,1 695
ocen
8,1 10 1 695
Na Zachód
powrót do forum serialu Na Zachód

i postarali się odzwierciedlić jak najbardziej realnie i brutalnie XIX wiek w Ameryce. Co ciekawsze, reżyser nie usprawiedliwia mordów na indianach a zazwyczaj w każdym amerykańskim filmie przynajmniej cień usprawiedliwień się pojawia a tu nie. Mi się bardzo podobał 9/10.

retro520

eee, moim skromnym zdaniem chcieli uciec od patetyzmu ale trochę się nie udało - czego świadectwem jest ostatnia, końcowa scena w ostatnim odcinku. Bardzo naciągane....
poza tym serial niezły, dośc poruszający...osobiście sadziłam że niszczenie i spychanie kultury tych ludzi(rdzennych amerykanów) trwało kilkadziesiąt lat dłużej...to jest niestety dość wstrząsające jak ludzie potrafią zawłaszczyć sobie czyjąś ziemię i pogardzać człowiekiem ze względu na wierzenia, na kulturę i kolor skóry jednocześnie głosząc hasła równości.
Serial jest miejscami nudnawy i ciągnie się bardzo, ale wg mnie w bardzo fajny sposób ukazuje kulturę i świat tych ludzi. Za to daje dużego plusa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones