Mel GibsonI

Mel Columcille Gerard Gibson

8,4
54 326 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Mel Gibson

Od zawsze był moim ulubionym aktorem, jednak dopiero kiedy zacząłem poważniej traktować film dostrzegłem jego geniusz. Mel Gibson jak nikt inny potrafi grać. W każdym filmie udowadnia, że należy do tego wąskiego grona najwybitniejszych i najlepszych ludzi kina. Podziwiam jego każdą role, jaką tylko widziałem!! Nie przypominam sobie filmu, w którym by mnie rozczarował grając słabo albo chociaż średnio. Warto też zwrócić uwage na to, że nie ogranicza sie on tylko do aktorstwa. Bez wątpienia posiada też wielki talent reżyserski, co udowodnił już w swoim debiucie("Człowiek bez twarzy"). Natomiast to co pokazał w "Braveheart" to już jest wielki geniusz i niepowtarzalnośc!!! Inne jego filmy takie jak fenomenalna seria "Zabójcza Broń", powtórka "Braveheart"- "Patriota" czy choćby "Pasja" udowadniają tylko jak wielkim aktorem i reżyserem jest Mel Gibson!!! Wielki ukłon w strone jego wielowymiarowej twórczości!

KoBe_3

Tak najgenialniejszym jego filmem była "Pasja" . Gratuluje dobrego gustu.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Ja nie twierdze, że De Niro czy Pacino to są jakieś kompletne beztalencia. Wręcz przeciwnie, uważam, że należą do najlepszych współczesnych aktorów(co do tego nie mam żadnych wątpliwości). Jestem jednak przekonany, że Mel Gibson również jest jednym z najlepszych aktorów. Dodatkowo sprawdza sie jako reżyser(chociaż debiut reżyserski De Niro czy nastepny jego film Rozgrywka tez zostały sprawnie nakręcone). Oczywiste jest też, że w stosunku do jego kariery i twórczości nie można pozostać obojętnym (pozostaje tylko pytanie czy jest sie na plus czy jednak na minus). Ja jestem zdecydowanie na PLUS!:p

KoBe_3

Taaa Gibson super aktor. Najbardziej podobała mi się jego rola w South Parku. Odcinek "The passion of the jew" - 8 sezon, 4 odcinek. Polecam wszystkim fanom Mela G. :D

użytkownik usunięty
Azazello_3

Gibson to bezmózgi kretyn. Powinien się leczyć psychiatrycznie.

użytkownik usunięty

Nie wiem czy Mel powinien się leczyć psychiatrycznie ale ty na pewo.

W pełni zgadzam sie z tym co wyżej jest napisane:):):):)

użytkownik usunięty
KoBe_3

jakis dupek sie na niego uwział..no cóż, nie kazdy moze byc taki super jak Mel Gibson :P

Ty tez

KoBe_3

Niestety moja opinie o tym czlowieku totalnie zepsul fakt ze popelnil on film pt "Pasja".

____16

Nie wiem dlaczego ale wiele osób wogóle nie dostrzega pozytywów w "Pasji"(może nie wszyscy wiedzą, że Mel G. to głęboko wierzący i praktykujący katolik). Jak dla mnie poruszył on temat trudny, którego inni sie boją, i zrobił to naprawde dobrze. "Pasja" to nie jest zwykły film i nie można go oceniać tak jak np."Oszukać przeznaczenie" i inne lekkostrawne produkcje. To troche inny poziom. Niestety nie wszyscy to widzą i patrzą na "Pasję" jak na kolejny średni film:(

KoBe_3

Dla mnie "Pasja" to nie jest sredni film tylko tragicznie zly film. Powiedz mi czy filmy o Jezusie robi sie po to zeby podsyac nienawisc? A wlasnie po to Gibson zrobil Pasje - zeby podsycac nienawisc i uprzedzenia do zydow. To jest film propagandowy, ktory ukazuje zydow jako zlo tego swiata. Sama jego tresc to tylko sadystyczne, chore wizje znecania sie nad czlowiekiem, w ktorych nie ma miejsca na refleksje religijna - no i ten antysemityzm w podtekstach.

____16

Wiesz kto skazał Chrystusa na ukrzyżowanie? Żydzi. Wiesz kto dał mu krzyż na plecy? Żydzi. Gibson nie chciał podsycać nienawiści do Żydów tylko zależało mu na oddaniu tego, jak było. A, jak powiedział nieżyjący już niestety Papież Polak, tak właśnie było. Gibson nie mógł przedstawić tego w sposób neutralny, bo się tego nie da zrobić. Dowodem na to, że "Pasja" nie jest filmem antysemickim jest scena kiedy widzimy ręke przybijającą dłoń Jezusa do krzyża. Pewnie wiesz, ale to powiem-To ręka Mela Gibsona, który daje tym do zrozumienia, że Chrystus umarł nie tylko przez Żydów(!), ale również przez nas, przez nasze grzechy. Nie wiem gdzie zauważyłeś antysemickie podteksty...Czasami ludzie widzą to co chcą widzieć...

KoBe_3

Wszystko mozna przedstawic w lepszy lub gorszy sposob. Sa rozne techniki krecenia filmu i naprawde nie trzeba stawiac na totalny naturalizm z jakim mamy do czynienia w Pasji bo powstaje film ktorego wszechogarniajaca przemoc przycmiewa wszystko inne, wlacznie z refleksja religijna. To ze Zydzi ukrzyzowali Jezusa... jasne, ale wezmy np postac Pilata, ktory w "Pasji" jest pokazany jako mysliciel, filozof, ktory niepewny tego co ma zrobic spelnia wlasnie wole krwiorzerczych Zydow. Biblia przedstawia Pilata raczej troche inaczej, prawda? Mamy tu do czynienia z przeklamaniem. W "Pasji" tylko Zydzi sa pokazani jako zlo tego swiata, a wszyscy inni sa "ok".

No i niezaleznie od tego jak bylo w rzeczywistosci (a tego tak naprawde nie wie nikt po 2 tysiacach lat) chec odwzorowania realnosci nie usprawiedliwia tworzenia filmu celowo podsycajacego nienawisc i uprzedzenia.

____16

Gibson już dużo wcześniej mówił, że odda cierpienie Chrystusa w sposób najbardziej realistyczny jaki jest tylko możliwy. Ludzie idąc do kina wiedzieli co ich tam spotka. Gibson chciał podkreślić ile dla nas zrobił Jezus w ciągu tych dwunastu ostatnich godzin przedstawionych w "Pasji". Owszem cały obraz jest bardzo brutalny i można było zrobić to w inny sposób- bardziej łagodny, ale nie o to chodziło reżyserowi! Już Ci to chyba mówiłem. A co do Piłata to musze przyznać, że ten właśnie wątek jest dla mnie również niezrozumiały. Piłat był bowiem człowiekiem surowym i zdecydowanym, a tymczasem w "Pasji" radzi sie własnej żony co ma czynić. Zastanawiałem sie czego Gibson przedstawił to w taki a nie inny sposób. To, że chciał posłuchać żony nie oznacza jednak, że był niezdecydowany czy coś w tym stylu. Zresztą sam już nie wiem co Gibson miał na myśli. Jedyny niezrozumiały moment w tym filmie to dla mnie właśnie wątek Piłata. A co do antysemickich podtekstów to i tak wiesz swoje i nie da sie Ciebie przekonać...

KoBe_3

No owszem wiem swoje ale to nie znaczy ze nie jestem otwarty na sensowne argumenty. Jezeli masz sensowne argumenty na poparcie tego ze Pasja nie jest filmem szerzacym nienawisc i podsycajacym uprzedzenia do zydow to chetnie wyslucham.

____16

Tak jak już wcześniej mówiłem w "Pasji" nie można było przedstawić Żydów w sposób pozytywny albo chociaż neutralny. Dotyczy to nie tylko filmu Gibsona, ale wszystkich obrazów poruszających ten temat. To oni skazali Jezusa na cierpienie i reżyser nie mógł tego pominąć! Argumentem, który powinien do Ciebie jakoś przemówić jest fakt, że Mel Gibson podkreśla w "Pasji", że Chrystus nie umarł tylko przez Żydów, ale przez grzechy WSZYSTKICH ludzi(symbolizuje to, jak już wspominałem, ręka Gibsona przybijająca Jezusa do krzyża). Byłem dwa razy na tym filmie w kinie i nie zauważyłem w nim jakiś antysemickich poglądów więc, jeżeli mogłbyś, przedstaw mi je, bo ja nie moge sobie czegoś takiego przypomnieć...

KoBe_3

zgadzam sie z Kobe.
Chciałam tylko dodac, ze choc równiez jestem przeciw antysemickim podtekstom w czymkolwiek, to zaczynają mnie juz troche irytowac ataki "obronców Żydów"...w kazdym najmniejszym szczególiku, zawsze muszą sie dopatrzec czegoś negatywnego, i narobic wokół tego szumu.Stało się to ostatnio bardzo popularne - takie głośne wyrazanie swego obuzenia o byle co...bez zastanowienia czy aby na pewno ma sie racje i nie przesadza sie....Czasem mam wrazenie ze sami Zydzi prowokują wszystkie te spięcia, tak bardzo są umartwieni, tak wielkie mają poczucie ze ..sama nie wiem...tak jakby ich istnienie nie miało juz sensu bez wiecznej walki o swoje. Tylko nie zrozumcie mnie zle. To zaden atak z mojej strony..tylko taka obserwacja, bo tez troche mnie to juz męczy.
A wracając do "Pasji"..nie obejrzałam jeszcze całosci...narazie nie potrafię sie psychicznie przelamac i jest to dla mnie zbyt wielkie przezycie. jednak bez wątpienia uwazam ze mam doczynienia z wyjątkowym filmem,..dziełem. Zydzi "skazali" Chrystusa na śmierć-co do tego nie ma wątpliwości, to fakt i nie ma co sie wykłócać. Co do krytykowanych scen okrucienstwa, powiem tylko tyle, ze Gibson wyraznie dał do zrozumienia ze chce przedstawic prawdziwe cierpienie Jezusa. Chciał abysmy mogli choc trochę wyobrazic sobie ogrom tego cierpienia, tego co dla nas uczynił, byc moze nawet abysmy zdołali trochę poczuc to co Jezus....I powiem szczerze ze jesli o mnie chodzi- udało się. Jest to przerazająca wizja, ale dzięki temu poruszająca do głębi. Nie sposób powstrzymać łez, nie sposób nie myslec o tym przez reszte dnia...w głowie tysiąc mysli,i nagle to na co wczesniej nie zwracało się uwagi, zaczyna być bardzo wyrazne i istotne.
Moim zdaniem własnie to było celem Gibsona- wywołac w nas coś jak katharsis...otworzyć nam oczy.
Ale rozumiem ze są osoby, na które to nie podziałało...zastanawiam sie tylko - skoro ten film nie podziałał...to co podziała?

nuuuu

acha- jeszcze co do watku tej ręki Gibsona - to oczywiste, ze nie mówi On nam, ze za śmierc Chrystusa odpowiedzialni są tylko Żydzi. Doprowadzili do tego w pewnym sensie, ale chyba najwazniejsze nie jest to ze byli to akurat Oni...tak mi sie wydaje. Takie były suche fakty, ale istotne jest przede wszystkim to, ze na śmiec skazali go poprostu LUDZIE - jedni poprzez swój strach, inni poprzez obojętność, jeszcze inni poprzez zdradę, czy wydanie rozkazu....nie ma znaczenia. Zginął za grzechy LUDZI. I ja to w tym filmie czuję.

KoBe_3

OK... pokazywanie Zydow ktorzy chciecli ukrzyzowania Chrystusa jako aniolkow z pewnoscia byloby przeklamaniem i zgadzam sie ze nie mozna ich bylo przedstawic w pozytywnym swietle, ale nie zgadzam sie z tym by Gibson w sposob WYRAZNY dawal w Pasji do zrozumienia ze za smierc Jezusa odpowiedzialni sa wszyscy. Reka o ktorej piszesz to tylko drobny symbol, zapewnie niezauwazony przez wielu widzow tego filmu i w zadnym wypadku nie rownowazy on glownego przeslania Pasji, ktore jest az nader drastyczne.

Tak jak pisalem wczesniej: nic nie usprawiedliwia tworzenia filmu, ktory podsyca nienawisc i uprzedzenia. Ludzie nauczeni historią (holocaust) nie powinni rozdrapywac starych ran i dolewac oliwy do wciaz tlacego sie ognia uprzedzen, poprzez tworzenie jakiegos glupiego filmu budujacego swoja popularnosc na religijnym skandalizmie.

Myslisz ze Gibson nakrecil Pasje w imie prawdy historyczno-religijnej? Nie. Nakrecil ja dla kasy bo po to sie filmy kreci - a ze wiele juz bylo filmow podejmujacych ta tematyke musial swoj czyms wyroznic i padlo akurat na szokujaca brutalnosc. Jak ktos chce poczytac o prawdzie historyczno-religijnej moze siegnac do odpowiedniej literatury a nie ogladac glupie hollywoodzkie filmu. Pasja to tani skandalizm, ktory niestety przy okazji robi cos bardzo nieporzadanego - podsyca nienawisc i uprzedzenia ktorych naprawde jest juz na tym swiecie wystarzajaco duzo. A wy podziwiacie ten film niewiadomo za co...

____16

wiesz co Ci powiem... jezeli ten film rzeczywiscie w kims podsyca nienawisc i uprzedzenia, to znaczy ze ta osoba albo ma coś zwyczajnie na sumieniu, albo sama jest uprzedzona. Jesli ktoś chce sie na sile doszukac jakiegos podtekstu, to i tak wczesniej czy pózniej mu sie to uda - robi to podswiadomie, bo juz sie przyzwyczaił do stereotypu : jak nie-Zyd robi film w którym są Zydzi, to znaczy ze jest antysemitą, film jest antysemicki i jego celem jest podsycanie nienawisci.... No na miłość Boską....nie przesadzajmy. W którym wieku my zyjemy?
Przypominam ze nadal nie podałes konkretnych przykładów na potwierdzenie swojej teorii o podzeganiu ludzi..ciekawa jestem, które to sceny, texty...bo jak juz wczesniej wspomniałam, nie jestem antysemitą, zadną rasistką...nic z tych rzeczy, ale we mnie jakoś ten film nie podsycił nienawisci..w ogole nie oceniam go (czy jakiegokolwiek innego przedstawienia tego tematu) przez pryzmat tego kto był winny a kto nie, kto bardziej sie przyczynił a kto mniej, -patrz. moja wczesniejsza wypowiedz. Istotne jest samo cierpienie człowieka który zginął za NAS ! czy tak trudno to zrozumiec?Nauka plynąca z Bibli nie odnosi sie do poszczególnych narodowosci - odnosi sie do gatunku ludzkiego. Ludzie nie chca tego widziec, bo przeciez ciekawsze jest zycie kiedy jest o co sie spierac przez wieki... Jak narazie , to mam wrazenie ze jedyne osoby w których nienawisc została podsycona, to własnie Ci którzy robią wokół tematu najwięcej szumu, i zawsze doszukują sie ukrytych podtekstów. Tak jakby tylko czekali na pojawienie sie takiego filmu-zeby mogli znowu ponarzekac. To oni bardziej podzegają do nienawisci i ogolnej niezgody. Myslę ze w dzisiejszych , tych baaaaardzo "cywilizowanych" czasach, powinnismy być bardziej rozumni i nauczyc się odcedzać to co istotne i wartosciowe od tego co stereotypowe, bezcelowe i w ogole nie istotne.
Naprawde sądzisz ze celem Gibsona było wzbudzenie nienawisci do Zydów? ;) no blagam..przeciez to smieszne. Na cholere mu to ?!
Juz bardziej bym szła za tropem pieniedzy...ale warto zaówazyc, ze dla kasy mozna zrobic równie dobrze jakikolwiek film -wystarczy ze się go obsadzi największymi gwiazdorami i juz mamy kina wypełnione po brzegi...albo wezmy takie Star Wars...to dopiero jest kasa. Nie sądze zeby pieniądze były Jego głównym motywem. Jezeli ktoś kręci taki film, w taki sposób, i poswięca mu tyle czasu...to musi to robic z wewnętrznej potrzeby. Z potrzeby powiedzenia czegos głośno, otworzenia innym oczu.
Myslę ze wartość tego filmu, odczuc mogą jedynie Ci którzy wiedzą, ze słowo "wiara" tak na prawde nie ma nic wspolnego z historią, kosciołem,rasą.. tylko z wewnętrznym, duchowym zyciem kazdego człowieka (czy jakkolwiek by to nazwac)
Jezeli naprawde jestesmy tak ograniczeni ze dostrzegamy samo "zło", to tylko czekac i patrzec az sie w koncu wszyscy powybijamy z powodu uprzedzen i stereotypów....

nuuuu

co do holokaustu o którym wspomniales....nie wiązmy tego teamtu z filmem.
Własnie w tym jest problem. To nie Gibson rozdrapuje dawne rany, tylko ludzie którzy o nich nie mogą zapomniec i moze nawet nie chcą- tak samo jak nie chcą aby swiat zapomnial. I tu sie zgadzam- swiat nie moze o tym zapomniec, ale nie moze równiez wykorzystywac tego co sie stało, jako argument przy kazdej nadazającej sie okazji, do szerzenia teori, ze ten kto śmie poruszyc temat związany z Zydami w sposób mniej strawny, od razu jest antysemitą. W ten sposób tworzymy tylko wciąz nowe spory.

nuuuu

Widze, że pod moją nieobecnośc dyskusja trwa. Tylko jaki ona ma sens skoro Plejades@. .. twardo obstaje przy swoim, ale nie podaje konkretnych argumentów przemawiających za jego teorią podsycania nienawiści do Żydów? W Pasji widzi tylko nienawiśc i brutalnośc, nie potrafi dostrzec prawdziwych wartości tego filmu. A szkoda, bo niewątpliwie jakbyś chciał to byś skorzystał. Zapewniam, że podczas oglądania Pasji jest miejsce na refleksje religijną, czemu Ty twardo zaprzeczasz. Proszę Cię podaj choć jeden przykład tego antysemityzmu, którym według Ciebie tak "ocieka" Pasja. Jak narazie tego nie zrobiłeś... A co do tego motywu z ręką Gibsona to troche mnie śmieszy Twoje podejście. Jak możesz mówić, że było to prawie niezauważalne?Jak możesz mówić, że to o niczym nie świadczy? Właśnie ta scena pokazuje w sposób bardzo wymowny, że Gibson nie robił tego filmu z myślą o podsycaniu nienawiści do Żydów. Ale ja już o tym mówiłem i nie bede tego powtarzał. Kolejne Twoje śmieszne stwierdzenie to to, że dowodzisz , że Pasja jest filmem komercyjnym, nastawionym tylko na zysk. Przecież to jest niedorzeczne! Widze, że niewiele wiesz o Gibsonie a zabierasz sie za ostrą krytykę jego filmów. Jak już mówiłem wcześniej Gibson to człowiek głęboko wierzący i na pewno nie zrobiłby z Jezusa maszynki do zbijania kokosów. A poza tym to on i tak ma tej całej kasy potąd(pewnie wiesz ile dostał za Patriote) więc nie sądze, aby był aż tak zachłanny. Według mnie to Ty jesteś po prostu uprzedzony do Gibsona i tylko z tego względu krytykujesz wszystko co z nim związane nie patrząc nawet co to jest. Przedstaw najpierw te swoje argumenty to może zmienie zdanie, ale na razie to sie na to nie zanosi.
Czytałem też wypowiedzi Drzeziołka i ciesze sie, że one tu są. Przynajmniej wiem, że nie tylko dla mnie Pasja niesie wiele wartości. W pełni zgadzam sie z prezentowanymi przez nią argumentami i ciągle czekam na twoje Plejades@. ..Tak na marginesie Drzeziołek to widze, że mamy podobne gusta co do filmów:)
Podkreśle może jeszcze raz: aspekt komercyjny i antysemicki w filmie Pasja w moim przekonaniu odpada na wstępie.

Co Ty na to Plejadesie@. ..?

KoBe_3

WIDZE TU TAK TWOJE WPISY MOEWIACE PRAWDE , JAKIES GLABA UUUUUU KTOREGO SZLAG TRAFIAZE WOGOLE SZMIESZ O ZYDACH VOS MOWIC! NIE ZMIENIAJ RELIGII BO JESTES CIENKI BOLEK DO TEHO NIE MASZ ZADNYCH ARGUMENTOW. POLAKOW W NKWD MORDOWALI SAMI ZYDZI I ZYDOWKI I JEST TO IRAWDA I MAM GDZIES CZYJES OPINIE O ANTYSEMITYZMIE. ONI SA NAJWIEKSZYMI KSEFOFOBAMI I RASISTAMI DO POLAKOWZWLASZCZA A TU KOLES NAWIJA TEN UUUU CHYBA CZEGOS WYPOWIEDZIEC NYE POTRAFI O PIEKLI SIE O ZYDACH. TAKA JEST HUSTORIA O JEZUSIE. KOKEJNA LASKA CHANI GLUPOTY I NAWSTEPIE TLUMACZY SIE ZE NIE JEST ANTYSEMITKA, CZY ZYDZI TLUMACZA SIE KIEDYKOLWIEK KOMUKOLWIEK?!? KOGO ICH I JAKIEGOS POLACZKA PIEKLACEGO SIE O ANTYSEMITYZM TO OBCHODZI?!?! I KOBIETO IDZ LRPIEJ NA INNY FILM A NIE ROB Z FILMU TELIGIJNEGO FILM ATEISTYCZNY BO ZAROWNO GIBSON JAK I CAVIZEL SA WIERZACY ZWLASZCZA CAVIZEL Z KTORYM ZROBILAM SOBIE ZDJECIE JAK BYL W SANKTUARIUM W LAGIEWNIKACH U SW. FAUSTYNY WIEC SWOJE SOCIAL LIBERALNE OPOWIESCI OPOWIADAJCIE O URABANIE A NIE O ZYCIU I SMIERCI JEZUSA. AHA NO I CO DO ANTYSEMITYZMU , JAK TOVSAMI ZYDZI SIECDMIEJA A MIALAM WIELU ZNAJOMYCH WSROD NICH NAJWIEKSZYMI ANTYSEMITAMI SA ONI SAMI, I ATAKUJA OD RAZU ABY PRZYPADKUEM NIE TLUMACZYC DIE Z NICZEGO NP. Z OSKARZANUA POLAKOW O JOLOCOUST CZY Z MORDOW POLAKOW PRZEZ ZYDOW Z NKWD I KOMUNISTOW. OSTATNIA RZECZ :: MEL GIBSON NIE MOGL NIGDZIE WYREZYSEROWAC FILMU BO MU ZYDIWSKIESTUDIA FILMOWE ODMOWILY DLATEGO WYDAL 35 MILIONOW DOLAROW SWOUCH PRYWATNYCH PIENIEDZY SWOICH PRYWATNYCH!! OJ JEDNAJ NIE WSZYSTKO WIECIE O TYM FILMIE, NO I NAJWIEKSZYMI RASISTAMI SA KYO WLASNIEZYDZI DLATEGO SA TAK NEAKCEPTOWANI NA CALYM SWIECUE. OCZYWISCIE ZADNEGO ANTYSEMITYZMU W TYM FILMIE NIE MA TYLKO CALA PRAWDA I KOLES KTORY DOBIE WKRECA VZDURY O TYM MA VISZGLOWA POZA TYM ZE JAK KAZDY PIENIACZ NIE MAARGUMENYIW A TA KOBIETA NO JUESTETY NIE WE WSZYSTKIM MASZ RACJE I NA LITOSC BISKA NIE TLUMACZCIE SIE Z JAKIEGOS ANTYSEMITYZMU BO TO WRECZ ZALOSNE JEST, ZYDZI MAJA I TAK WAS WAS GDZIES I NIE OBCINAJA SIE MOWIC W OBRZYDLIWIE KSENOFOBICZNY I RASUSTOWSKI DPOSOB ONPOLAJACH! GDZIE WY ZYJECIE SWIATA NIE ZNACIE. RADZE LUDZIOM NIEWIERZACYM TEGO WSPANIALEGO DZIELA NUE OGLADAC BO KNI I TAK NIE EIEDZA CO TO JEST WIARA ANI TEHO W KSENOFOBICZNY SPOSOB POZNAC NIE VHCA, WYSZYDZAJA,WYSMIEWAJA I MYSLA ZE IM WOLNO! OTOZ NIE WOLNO BYC NIETOLERANCYJNYM PRZEZ PRYZMAT RELIGII I WIARY, UUUU I KOBIETO PODUCZ SIE TEORII I ORAKTYKI CO TO JEST TOLERANCJA TA PRAWDZIWA. POWIEM TYLE JESZCZE ZE WARTO POCZYTAC O TYM JAKIE DZIWNE RZECZY DZUALY SIE PODCZAS KRECENIA PASJI. WIADOMISC DO UUUUU, PUSC W KONCU I ROZLUZNIJ MIESNIE BO SPIETY I MALO WYEDZACY JESTES STRASZNE UUUUU.....

Pocaluj_mnie_w_D

Sorki za bledy kto inteligentny sie domysli, mam klawiature angielska wlaczona stad te bledy, uuuu idz juz na jakis film o zydach bo masz jakis komples chyba narodowosciowy hahaha, smutne to i te twoje walki o zydow, oni raczej by zalewali z ciebie jakie glupoty chrzanisz jak ich znam a znam ich dobrze ,:))))

Pocaluj_mnie_w_D

A ta kobieta ateistka liberalna to drzewiolek, boszzz....ale speta strasznie jak ten uuuuu gadaja o zyfach jak nakreceni chyba to trolle hehe

KoBe_3

Drzeziolek:

Oczywiscie jest bardziej prawdopodobne ze osoby juz uprzedzone po obejrzeniu tego filmu beda uprzedzone bardziej. Ten film dziala na zasadzie dolewania oliwy do ognia i to wlasnie jeden z jego negatywnych efektow. Poza tym moze ksztaltowac podszyty uprzedzeniami swiatopoglad np u mlodych ludzi, ktorzy go ogladaja (wiele wycieczek szkolnych poszlo na Pasje do kina) i to tez jest juz niebezpieczne. Oczywiscie czlowiek myslacy, ktory ma swoj rozum i swoje zdanie nie zmieni swojego swiatopogladu pod wplywem filmu ale problem w tym ze od cholery jest na swiecie tych mniej myslacych. Propagadna to wlasnie sterowanie szarymi masami. To szare masy ulegaja stereotypowemu mysleniu. To wsrod szarych mas rodzi sie antysemityzm, nazism czy rasism. Taki film jak "Pasja" po prostu eskaluje tego typy zjawiska.

Nie chodzi tu rowniez wcale o stereotyp ze filmy o zydach musza byc antysemickie, ale o najzwyklejsza w swiecie ocene faktow, ktore mam przed oczami, czyli filmu ktory wywoluje negatywne postawy do zydow poprzez przedstawienie historii Jezusa w taki a nie inny sposob. A jaki to sposob? Chyba juz o tym pisalem. Tam historii Jezusa praktycznie nie ma. Jest tylko znecanie sie nad czlowiekiem, z hektolitrami krwii jak w niskobudzetowym horrorze.

W ktorym wieku zyjemy? Podobno w XXI ale nie tak dawno temu byl wiek XX i II wojna swiatowa.

Piszesz ze w Tobie ten film nie wzbudzil nienawisci - ok. We mnie tez nie wzbudzil (nie do Zydow w kazdym razie). Ale nie powiesz mi chyba ze nie wzbudzil negatywnych odczuc, skoro przez 80% tego filmu widzimy tylko sceny bicia i biczowania. Czy tak powinien wygladac film religijny? Takie wlasnie emocje powinien budzic? Czy uczucia religijne to niesmak, niechec i odraza? Przeciez w tym filmie nawet nie ma Jezusa. Nie ma postaci niezwyklej, charyzmatycznej i pelnej godnosci - jest tylko poobijany krwisty kawalek miesa. Tak wlasnie Gibson widzi swojego zbawce?

Odnosnie kwestii finansowej - Pasja zarobila cholernie duzo pieniedzy. Piszesz ze kase mozna w kinie zarabiac tez w inny sposob. No pewnie ze mozna, ale mozna rowniez zarobci sobie na takiej Passji, czego dowodem jest to ile pieniedzy ten film przyniosl. Jest to po prostu film cholernie kontrowersyjny i to jest wlasnie jego sila. Poszli na niego do kina zarowno ludzie, ktorzy przed tym filmem klekaja jak i ludzie, ktorzy go nie znosza. A co z planowanym filmem o Papiezu? Dlaczego Mel "Hiena Cmentarna" Gibson robi go wlasnie teraz gdy Papiez umarl i jest to temat modny? Dlaczego nie zrobil tego filmu za zycia Papieza, albo nie okazal mu odrobiny szacunku i nie zdecydowal sie zrobic ten film dopiero za kilka lat? Oczywiscie ze ze wzgledow finansowych. Film o Papiezu bedzie kolejnym sukcesem kasowym naszego wzrowego Chrzescijanina.

Piszesz tez o dostrzeganiu samego zla - co innego mozna dostrzec w filmie, w ktorym nic wiecej poza tym zlem nie ma?

Odnosnie holocaustu - dlaczego nie wiazac tego tematu z filmem? Podalem holocaust jako przyklad tego do czego moga doprowadzic chore uprzedzenia i nienawisc. Gdybysmy zyli w pieknym sielankowym swiecie, w ktorym nie ma zadnych uprzedzen to moze i "Pasja" nie bylaby filmem niebezpiecznym, ale w takim swiecie nie zyjemy. Nie mozemy negowac faktu ze swiat jest pelen ludzi uprzedzonych. Nawet jezeli sami nie jestesmy antysemitami nie mozemy udawac ze ten problem nie istnieje. A Pasja jak juz pisalem jest oliwa dolewana do ognia.

Kobe:

Skoro uwazasz ze dyskusja nie ma sensu, to nie rozumiem po co sie wypowiadasz, zwlaszcza w takim glupim atakujacym tonie ("Co Ty na to Plejadesie@. ..?").

Nie bede sie rozpisywal bo podalem juz moje argumenty, ktorych najwyrazniej nie zauwazasz lub nazywasz smiesznymi (szkoda tylko ze brak wyjasnienia dlaczego wg Ciebie sa takie smieszne, bo mnie wcale nie smiesza).

Otoz film o Jezusie Chrystusie mozna nakrecic na rozne sposoby. Nie mozna pominac w nim kwestii biczowania. Nie mozna rowniez pominac w nim problemu zydowskiego. Jezeli jednak ktos kreci film, ktorego 80% przedstawia bicie i biczowanie czlowieka i poza tymi obrazami przemocy nie ma wlasciwie nic to naprawde nie jest to dla mnie normalne. Historia Jezusa to nie tylko biczowanie. Nauka Jezusa to nie tylko to jak umarl. Pasja pokazuje tylko to i to ze szczegolnym okrucienstwem, ktore pokazano chyba tylko po to zeby wzbudzic emocje bardzo dalekie od religijnych. To nie jest film religijny. To nie jest film ktory budzi uczucia religijne i nie widze w nim zadnych wartosci. Jego jedyne przeslanie mowi "Zobacz co zrobili z Jezusem. To wina zydow". Jezeli uwazasz ze film ten nie szerzy nienawisci i uprzedzen to najzwyczajniej w swiecie zaprzeczasz faktom. Wystarczy przesledzic opinie publiczna na temat Pasji.

Odnosnie kwestii finansowych - wypowiedzialem sie juz wyzej. Jezeli wierzysz ze Gibson robi cokolwiek dla idei to jestes naiwny. Facet znalazl sobei po prostu dobry temat na robienie kasy i stworzyl sobie wizerunek dobrego Chrzesijanina zeby uwiargydodnic siebie jako tworce takich filmow. Juz niedlugo kolejny film religijny dobrego chrzesijanina Gibsona przed ktorym bedzie mozna klekac. Nie chce oceniac filmu, ktory jeszcze nie powstal ale juz sam tytul "God's Leathal Weapon" traca tandeta.

____16

Chcę zaznaczyć, że nie wypowiadam sie w atakującym tonie. Zwrot "Co Ty na to Plejadesie@. ..?" miał po prostu pokazać Ci, że czekam na odpowiedź z Twojej strony. Po prostu źle go zrozumiałeś, ale to jest mało ważne.

Twoje argumenty do mnie po prostu nie trafiają, podobnie jak moje do Ciebie. Wydaje mi sie, że Ciebie po prostu nie da sie przekonać, że Pasja niesie ze sobą pewne(pozytywne!) wartości. Trudno... Nie jesteś odosobnionym przypadkiem pod tym względem. Wiele osób nie zauważa w tym filmie nic oprócz krwi, przemocy i brutalności niestety. A szkoda, bo Pasja nie jest filmem "niereligijnym" tak jak Ty to nazwałeś. Skoro w Pasji mamy do czynienia z przekłamaniem to dlaczego sam Papież powiedział "jest tak jak było"?. No powiedz mi to, bo nie sądze, żeby On mógł sie mylić na te tematy. Mówisz, że Pasja to w 80% pokazywanie "krwistego kawałka mięsa" jakim jest Jezus Chrystus. Zastanawiam sie czy Ty jesteś katolikem???? Myślę, że nie bo gdybyś był to nie pozowliłbyś sobie na takie stwierdzenia. Ale kwestia Twojego wyznania mnie nie interesuje.
Mówisz, że Gibson zrobił z siebie wzorowego katolika aby urzeczywistnić cały proces kręcania Pasji i jego dalsza promocje. I teraz padna te słowa które tak bardzo Cie denerwuja: to jest po prostu smieszny argument. Jak mogłeś coś takiego niedorzecznego wymyślić. Chyba nie wiesz, że Gibson na pomysł o realizacji zycia Chrystusa wpadł prawie 20 lat temu!!! Chyba nie widziałeś filmu "Byliśmy żołnierzami" gdzie jest scena, którą Wallece wprowadził na życzenie Gibsona. Scena ta to gorliwa modlitwa jaką odbywa podpułkownik Moore wraz ze swoimi dziećmi. Gibson Katolik to nie jest osoba kreowana przez Gibsona Chciwca, który dzieki temu może zarobić pareste milionów dolarów wiecej. Gibson Katolik to postać naturalna, a nie stworzona na potrzeby Pasji!

Aha jeszce coś. Mówiłeś, że to ja sie wypowiadam w atakującym tonie, a tymczasem to Ty używasz takich zwrotów jak "Mel Hiena Cmentarna Gibson" czy ironiczne "Wzorowy Chrześcijanin Gibson"!!! Osądzasz mnie a sam nie widzisz co robisz...

KoBe_3

"Twoje argumenty do mnie po prostu nie trafiają, podobnie jak moje do Ciebie."

No najwyrazniej...

"Wydaje mi sie, że Ciebie po prostu nie da sie przekonać, że Pasja niesie ze sobą pewne(pozytywne!) wartości. Trudno... Nie jesteś odosobnionym przypadkiem pod tym względem."

Oh... jaki ja biedny. Nie da sie mnie naprowadzic na jedyna sluszna droge, bo przeciez tylko ty masz racje a wszyscy inni sie myla. Mam takie a nie inne odczucia w zwiazku z tym filmem. Ma je tez wiele innyc ludzi, no ale przeciez wszyscy sie mylimy. Tylko nam sie wydaje ze mamy takie odczucia i emocje.

"A szkoda, bo Pasja nie jest filmem "niereligijnym" tak jak Ty to nazwałeś. Skoro w Pasji mamy do czynienia z przekłamaniem to dlaczego sam Papież powiedział "jest tak jak było"?. "

Nie sadze by Papiez chcial znizac sie do poziomu bycia krytykiem filmowym wiec skomentowal "Pasje" w sposob neutralny.

" Mówisz, że Pasja to w 80% pokazywanie "krwistego kawałka mięsa" jakim jest Jezus Chrystus. Zastanawiam sie czy Ty jesteś katolikem???? Myślę, że nie bo gdybyś był to nie pozowliłbyś sobie na takie stwierdzenia. Ale kwestia Twojego wyznania mnie nie interesuje."

Nie - nie jestem katolikiem. I co w zwiazku z tym? Pewnie jestem gorszym czlowiekiem od Ciebie? Poza tym zauwaz ze ja tylko mowie co bylo w tym filmie, wiec to nie ja jestem bluznierca tylko czlowiek ktory w ten wlasnie sposob film nakrecil.

"Mówisz, że Gibson zrobił z siebie wzorowego katolika aby urzeczywistnić cały proces kręcania Pasji i jego dalsza promocje. I teraz padna te słowa które tak bardzo Cie denerwuja: to jest po prostu smieszny argument. Jak mogłeś coś takiego niedorzecznego wymyślić."

Dla mnie natomiast smieszne sa Twoje argumenty. Sa takie typowo chrzesciajnskie: my mamy racje i koniec, a wy jestescie biednymi zbladzonymi owieczkami - wy ktorzy odwazyliscie sie uzyc po prostu glowy zamiast bezmyslnie wierzyc w to w co ludzie wierza od wiekow. No ale dobra nie chce tu za mocno wnikac w kwestie religijne bo nie o to chodzi...

"Chyba nie widziałeś filmu "Byliśmy żołnierzami" gdzie jest scena, którą Wallece wprowadził na życzenie Gibsona. Scena ta to gorliwa modlitwa jaką odbywa podpułkownik Moore wraz ze swoimi dziećmi. Gibson Katolik to nie jest osoba kreowana przez Gibsona Chciwca, który dzieki temu może zarobić pareste milionów dolarów wiecej. Gibson Katolik to postać naturalna, a nie stworzona na potrzeby Pasji! "

Jakos mnie to nie przekonuje i zostaje przy swoim zdaniu. Moge jedynie doradzic by myslec i podchodzic krytycznie do pewnych spraw, a nie traktowac jak prawde objawiona wszystko co wiaze sie w jakis sposob z religia. Takie rozumowanie bylo ok w sredniowieczu ale teraz mamy XXI wiek.

"Aha jeszce coś. Mówiłeś, że to ja sie wypowiadam w atakującym tonie, a tymczasem to Ty używasz takich zwrotów jak "Mel Hiena Cmentarna Gibson" czy ironiczne "Wzorowy Chrześcijanin Gibson"!!! Osądzasz mnie a sam nie widzisz co robisz..."

Pisze o Gibsonie nie o tobie. W moim odczuciu zasluzyl na takie okreslenia. W koncu zbil wielka kase na zrobieniu kontrowersyjnego filmu o Jezusie a teraz zbije drugie tyle na filmie o Papiezu, ktory pewnie nie bedzie lepszy.


Odpisalem po dluzszym czasie bo przyznaje ze nasza dyskusja po prostu mnie nuzyla. Mysle, ze dalsza rozmowa nie ma sensu. Twierdzisz ze nie da sie mnie przekonac, a ja to samo moge powiedziec o Tobie. Przeciez tylko ty mozesz miec racje a inni ludzie nie moga miec odmiennego zdania.




____16

Gibson to tylko i wyłącznie sprawny warsztatowo acz doświadczony aktor; niestety nigdy nie wychodzi poza dosyć ograniczony zestaw typowych dla niego min, grymasów, wystrzeszczów i przewracania oczyma oraz stęknięć i jęków. Zyskuje w oczach widzów na tym, że sprawia wrażenie bardzo sympatycznego faceta - takiego kumpla - a dla kobiet męskiego i jednocześnie wrażliwego przystojniaka. Co do "Pasji" to raczej nie popisał się jako reżyser, bo co by nie mówić o tm dziele, to właśnie reżyseria jest tu jej najsłabszym punktem.

____16

Teraz sie moge z tobą zgodzic. Dalsza dyskusja po prostu nie ma sensu. Ja dalej zostaje przy swoim a Ty przy swoim. Nie przeszkadza mi ze masz inne zdanie niz ja. I wiedz ze uwazam ze kazdy ma prawo miec wlasne poglady nawet jesli sa one zupelnie przeze mnie nie rozumiane. Wymiana spostrzezen nikomu na zle jeszcze nie wyszla. Jeszcze tylko krotko powiem ze temat wiary nie powinien byc argumentem i nie potrzebnie do niego nawiazywalem. Film powinno sie oceniac za to co z filmem jest zwiazane a nie za to czy rezyser chce na nim zarobic i czy jest katolikiem. Niepotrzebnie wiec wlaczylismy do tego aspekt wyznania Gibsona, co, przyznaje sie, ja sam sprokurowalem. A co do samej Pasji to niech kazdy z nas pozostanie przy swoim zdaniu. Tak bedzie najlepiej.

____16

Ja sie z toba calkowicie zgadzam. A w ogole ja sobie tak z ciekawosci zajrzalam na strone Gibsona, bo go nie lubie. I co ja tu widze? Wy tu wszyscy nie o kinie dyskutujecie, a o religii, a jak zawzieci tu sa wszyscy! Nie lubie u Gibsona tego natarczywego pchania podobnych watkow w kazdym filmie. Co prawda, Spielbierg tez np. uwielbia ufoludki, Zemeckis efekty specjalne,Scorsese Leonardo DiCaprio,itd. ale robia to z o wiele wieksza gracja... Mel zapomina, ze sztuka filmowa to nie nawracanie ludzi na jedyna sluszna prawde. A jeszcze lubi zarabiac pieniadze na swojej religijnosci. Czy to dopiero nie jest sprzeczne z duchem Ewangelii? Ktos tu mowi o "Star Wars" jako o maszynce do zarabiania pieniedzy, ale czy Lucas kiedykolwiek sie z tym ukrywal? A szkoda gadac, i aktor z niego nie jest wielki i zapomna o nim szybko, zobaczycie. Mam wrazenie, ze ludzie z branzy go nie lubia. Nigdy nie slyszalam przychylnego komentarza o nim z ust innych aktorow, rezyserow itd. a troche juz tych filmow, kaset, DVD, dodatkow, czasopism pbejrzalam i przeczytalam, bo nie mam juz 15 lat.

sunnyweather

) Mam wrazenie, ze ludzie z branzy go nie lubia. Nigdy nie slyszalam
) przychylnego komentarza o nim z ust innych aktorow, rezyserow itd. ) a troche juz tych filmow, kaset, DVD, dodatkow, czasopism
) pbejrzalam i przeczytalam, bo nie mam juz 15 lat.

ja słyszałem wiele wypowiedzi ludzi grających w filmach z Gibsonem (Braveheart, Okup, Godzina zemsty, Zabójcza bron, Pasja i inne) w których aktorzy i reżyserowie wypowiadają się wyłącznie same superlatywy odnośnie Gibsona.
Jest bardzo życzliwy, profesjonalny, lubi dużo żartować na planie filmu.

____16

Prawda jest taka, że Żyidz w historii wiele razy nabroili i teraz nie chcą za bardzo aby im ktoś te rzeczy wypominał.
No ale jeśli chodzi o śmierć Chrystusa to sprawa jest zbyt poważna aby bawić się w poprawność polityczną.
Spójrzmy prawdzie w oczy - Chrystusa nie ukrzyżowali krasnoludki ale właśnie ONI (duże litery z wielkiego szacunku dla wspaniałego narodu Żydowskiego aby ktoś nie pomyślał nawet, że jestem antysemitą bo to hańba). Ale czy w filmie pada choć jedno słowo Żyd?
Może według Żydów zrobili to rzymianie?
W dzisiejszym świecie nawet kiedy pomyślisz jakieś krytyczne zdanie o żydach już z ciebie robią antysemitę, nieważne czy tak było, rzeczywiście, czy nie.
Może po prostu prawda dla Żydów jest antysemicka, ale czy jest coś w tym złego?

bbombel

Z relacji jedynego Polskiego aktora w filmie Pasja, Gibson jeszcze w trakcie kręcenia filmu, w ogóle nie zakładał, że Pasja osiągnie tak ogromny sukces, film ten robił bardziej dla siebie.
Film wcale nie przesłania wielkości Chrystusa, w Kościele męka chrystusa jest bardzo istotnym elementem wiary, choćby okres 40 dniowego postu nawiązuje do cierpienia, drogi krzyżowe w Kościołach.
Pasja właściwie stanowi ukazanie takiej drogi krzyżowej.
Jest to film religijny, który jak żaden inny pokazuję prawdę o męce Chrystusa, dlaczego tak bardzo innym to przeszkadza?

bbombel

Czy to jego wina, że zarobił tyle kasy an tym filmie? Owszem.
Chociaż nie do końca, bo jaki miał wpływ na to, że ludzie chcieli oglądać jego film po wypuszczeniu go do kin? Owszem zależało mu na sukcesie ale co miałby być samobójcą i namawiać ludzi aby nie szli do kin?
Zupełnie nie rozumiem wagi tego argumentu.
Ale czy jest coś w tym złego, że za dobrą pracę otrzymuje się dobre wynagrodzenie. Gdyby oddał sporącz cześć tych pieniędzy na cele charytatywne czy to by załatwiło problem?
Ten film jest dla mnie bardzo wiarygodny bo aktorzy i postać grająca Chrystusa jest osobą wierzącą (nie mógłbym uznać wiarygodnego filmu religijnego w którym aktor grający Chrystusa i reżyser byliby ateistami), oraz dlatego, że jest pokazuję on prawdę.
Wszystkie inne filmy ukazujące mękę Chrystusą w porównaniu z Pasją, ukazują kłamliwy poprawnie politycznie obraz. Prawda niektórych bardzo boli.

____16


KoBe_3 , drzewiolek i spięty i nadety uuuuuu pomimo iż nie jest żydem . Tak Zydzi zabili Chrystusa, prawda której nikt nie moze podważyć bo mowilby klamstwa. Żydzi zniszczyli genialnego reżysera Mela Gibsona tak to prawda w zemscie za pasje!! Kobe
WIDZE TU TWOJE WPISY Mówiące PRAWDE , JAKIEGOS GLABA I PROSTAKA UUUUUU KTOREGO SZLAG TRAFIA ZE W OGOLE SZMIESZ O ZYDACH COS MOWIC! ZALOSNE TO STRASZNIE!! NIE ZMIENIAJ RELIGII BO JESTES CIENKI BOLEK W TYM TEMACIEA PRAKTYCZNIE NIC NIE WIESZ O CHRZESCIJANSTWIE BO JESTES LEWY I TYLE.....DO TEGO NIE MASZ ZADNYCH ARGUMENTOW. POLAKOW W NKWD MORDOWALI SAMI ZYDZI I ZYDOWKI NP. KRWAWA LUNA, OGLADNIJ FILM, JA DOKUMENTALNYCH NA TEN TEMAT NAOGLADALAM SIE MNOSTWO!! LUDZIE UCZCIE SIE PRAWDZIWEJ HISTORII I PRAWDZIWEGO ZYCIA, A NIEZASCIANKOWEGO PODGRYZANIA ZLOSCIA JAK UUUUU BO JEST TO PRYMITYWNE! O KNWD JEST TO PRAWDA I MAM GDZIES CZYJES OPINIE O ANTYSEMITYZMIE CZY O CZUMS INNYM, TYLKO PRAWDAXSIEZAWSZE OBRONI A KTOS KTO TU PODSYCA FO NIENAWISCI DO KATOLIKOW JESTES WLASNIE TY UUUUUUU, I TWOJA KSENOFOBIA!!!
ZYDZI SA NAJWIEKSZYMI KSEFOFOBAMI I RASISTAMI DO EGO A ZWLASZCZA DO POLAKOW WIEC SZANUJCIE SIEBIE CHOCIAZ TROCHE I NIE TLUMACZCIE SIE GLUPIO NAWSTEPIE ZE NIE JESTESCIE ANTYSEMITAMI, KOGO TO OBCHODZI??? A TU KOLES UUU I JAKAS DRZEWIOLEK NAWIJA TEN UUUU CHYBA CZEGOS WYPOWIEDZIEC NIE POTRAFI I PIEKLI SIE NIENAWISTNIE O PRAWDE RELIGII KATOLICKIEJ,SKAD W TOBIE TYLE NIENAWISCI DO KATOLIKOW SYNKU?? RASIZM CHYBA WOGOLE NIE WIESZ CO TO JEST, POCZYTAJ DEFINICJE... FILM PASJA PRZEDSTAWIA WIERNE ODWZOTIWANIE HISTORII O JEZUSIE I PRAWD OPISANYCH W BIBLII, KTO NAWET NIE ZNA TEJ MADREJ KSIEGI NIECH SIE ZA KOMENTOWANIE FILMOW RELIGIJNYCH NIE BIERZE PROSZE WAS BO JAK CZYTAM DRZEWIOLKA I UUUU TO AZ MI BIBLIA PARUJE OBOK!! TAKIE GLUPOTY PISZA.
KOKEJNE GLUPOTY ZATRZETRZEWIONYCH I NIENAWISTNYCH KOMUCHOW PELNYCH ZLOSCI TYLKO DLATEGO ZE WIERZYSZ W BOGA, OJ STRASZNY KSENOFOB Z CIEBIE UUUUU I INNI POTEPIENCY...
DRZEWIOLEK GLUPOTY PISZE, TROCHE COS MADREGO Z 1, 2 ZDANIA A RESZTA BELKOT I ZALOSNIE SZYSCY NA WSTEPIE TLUMACZYCIE SIE ZE NIE JESTESCIE ANTYSEMITAMI, CZY ZYDZI TLUMACZA SIE KIEDYKOLWIEK KOMUKOLWIEK?!? KOGO TO OBCHODZI?!?!JESLI KYOS COS ZROBIL ZLE TO TRZEBA O TYM MOWIC A NIE NUZAC SIE W ZAKLAMANIU I UZYWAC TAK MARNEGO ARGUMENTU JAK ANTYSEMITYZM TYLKO DLATEGO ZE GIBSON POKAZAL PRAWDE, UUUUU W RYM TWOIM MONOLOGU Z SAMYM SOBA GUBISZ SIE W GLUPOTACH KTORE NAPISALES!! I KOBIETO DRZEWIOLKU IDZ LEPIEJ NA INNY FILM NP. O URBANIE A NIE ROB Z FILMU RELIGIJNEGO PASJA FILMU ATEISTYCZNEGO PRAGNAC NA SILE ZROBIC Z FILMU RELIGIJNEGO LIBERALNO LEWICOWY BO JESTES SMIESZNA!! IDZ OGLADNIJ FILM O JARRUZELSKIM ZAMIAST TYCH BZDURNYCH WYWODOW BO ZAROWNO GIBSON JAK I CAVIZEL SA WIERZACY ZWLASZCZA CAVIZEL Z KTORYM ZROBILAM SOBIE ZDJECIE JAK BYL W SANKTUARIUM W LAGIEWNIKACH U SW. FAUSTYNY (MEGA PRZYSTOJNY I BARDZO WIERZACY) SZEDL AKURAT ZSIOSYRAMI ZAKONNYMI DO KTORYCH SW. FAUSTYNA ZKRAJOWA NALEZALA!
WIEC SWOJE SOCIAL LIBERALNE OPOWIESCI OPOWIADAJCIE O URABANIE A NIE O ZYCIU I SMIERCI JEZUSA. AHA NO I CO DO ANTYSEMITYZMU , JAK TO SAMI ZYDZI SIE SMIEJA A MIALAM I MAM WIELU ZNAJOMYCH WSROD NICH NAJWIEKSZYMI ANTYSEMITAMI SA ONI SAMI, I ATAKUJA OD RAZU ABY PRZYPADKUEM NIE TLUMACZYC SIE ZE SWOICH BRUFOW W HISTORII. CI AMEKYKANSCY ZYDZI NP. NIE ZNISZA SIE Z HEBRAJCZYKAMI Z IZRAELA EIEC SAMI SAANTYSEMITAMI, A WY TAKA PIDNIETA KURKA O ZYDACH NIE MOZNA POROZMAWIAC ANI ICH W NEGATYWNUM PRAWDZIWYM SWIETLE W PASJI UMIESZCZAC,CHORE TO!!!!!NICZEGO NP. Z OSKARZANIA POLAKOW O HOLOCOUST CZY Z MORDOW POLAKOW PRZEZ ZYDOW Z NKWD I KOMUNISTOW JAKOS NIE ROBICIE WIELKIEGO HALO?!? A DLACZEGO NIE PRZECIEZ O POWAZNA BARDZO SPRAWA I POLAKAMI A NIE ZYDAMI JESTESCIE!!!. POLACY NABIERZCIE W KONCU CHOCIAZ TTROCHE MADROSCI BO ZYDZI SIE SMIEJA Z INNYCH I WAS ALE SIEBIE ZAWSZE BRONIA PRZECIWNIE DO POLAKIW NIESTETY!!! KTORZY SIE SAMI ZE SOBA TNA JAK OSY!! :(((( SMUTNE TO!!OSTATNIA RZECZ :: MEL GIBSON DRZEWIOLKU CZY JAK TY TAM SIE ZWIESZ NIE ZROBIL FILMU DLA PIENIEDZY GDYZ JAK BABEL POWIEDZIAL NIE MOGL PRZEWIDZIEC POPULARNOSCI LUB JEJ BRAKU CO DO FILMU PASJA. TO JEST RACZEJ OCZYWISTE, PRAWDA??? MEL GIBSON NIE MOGL NIGDZIE WYREZYSEROWAC FILMU BO MU ZYDIWSKIE STUDIA FILMOWE ODMOWILY WSZYSTKIE WLASNUE FLATEGO ZESA JSENOFOBAMI I NIE PODOBALO IM SIE TO ZE W FILMIE TAK HAK W RZECZYWISTOSCI ZYDZI KRZYZUJA JEZUSA! DLATEGO WYDAL 35 MILIONOW DOLAROW SWOICH PRYWATNYCH PIENIEDZY , SWOICH PRYWATNYCH!! OJ JEDNAK NIE WSZYSTKO WIECIE O TYM FILMIE.
OCZYWISCIE ZADNEGO ANTYSEMITYZMU W TYM FILMIE NIE MA TYLKO CALA PRAWDA I KOLES KTORY SOBIE WKRECA BZDURY O TYM NAJEZDZANIU NA ZYDOW CO NIE JEST PRAWDA ZRESZTA KOLES ARGUMENYOW NIE MASZ ZADNYCH! JESTES UUUU SMIESZNIEDZIECINNY.
POZA TYM ZE JAK KAZDY PIENIACZ NIE MA ARGUMENYIW A TY KOBIETA NO NIESTETY NIE WE WSZYSTKIM MASZ RACJE I NA LITOSC BISKA NIE TLUMACZCIE SIE Z JAKIEGOS ANTYSEMITYZMU BO TO WRECZ ZALOSNE JEST, ZYDZI MAJA I TAK WAS WAS GDZIES I NIE OBCINAJA SIE MOWIC W OBRZYDLIWY KSENOFOBICZNY I RASISTOWSKI SPOSOB O WLASNIE POLAKACH!A DUPSKA IM RATOWALISMY PIDCZAS EOJNY!! NIE FAIR BARDZO!! GDZIE WY ZYJECIE SWIATA NIE ZNACIE. RADZE LUDZIOM NIEWIERZACYM TEGO WSPANIALEGO DZIELA NUI OGLADAC BO ONI I TAK NIE WIEDZA CO TO JEST WIARA ANI TEGO W KSENOFOBICZNY SPOSOB POZNAC NIE CHCA BO SA 9GRANICZENI. NA KONIEC WYJASNIE POSTAWE PILATA. WIDAC ZE NA TELIGII KATOLICKIEJ MALO SIE ZNACIE. WLASNIE ON BYL POSTACIA KTORA WEDLUG BIBLII I HISTORII SIE NAJBARDZIEJ WAHALA. NIE WIDZIAL ON WINY W JEZYSIE CHRYSTUSIE. PODCZAS DROGI KRZYZOWEJ JEST TO W BIBLII WYRAZNIE ZAZNACZONE (A NA NIEJEDNEJ DRODZE KRZYZOWEJ BYLAM I BIBLIE ZNAM NA PAMIEC) ZE PONCJUSZ PILAT NIE WIDZI W JEZUSIE WINY DLATEGO WAHA SIE PRZY WYDANIU WYROKU NIEZGODNEGO ZE SWOJA WOLA
(BARDZO CHARAKTERYSTYCZNY GEST UMYCIA RAK CZYLI
WSKAZN7A BRAKU SWOJEJ ODPOWIEDZIALNOSCI ZA TO SKAZANIE!) TO BYLA TYLKO I WYLACZNIE!!!!!!
WOLA ZYDOW KTORZY SKAZALI NA SMIERC JEZUSA . HISTORIA BARABASZA KTOREGO ZYDZI DOMAGALI SIE UWOLNIC ZAMIAST JEZUSA WYRAZNIE WSKAZUJE TYLKO ICH WINE!!WIEC NIE MANIPULUJCUE HISTORIA A ZWLASZCZA RELIGIJNA (HEROD KROL ROWNIEZ NIE WYDAL WYROKU NA JEZUSA!!! TYLKO ZYDZI WUEC ICH WINA JEST NIEPODWAZALNA UUUUU I MUSISZ TO UZNAC ZA PEWNIK BO TAK BYLO A NIE DYWAGOWAC IDIOTYCZNIE!!) WIEC CHYBA NIE UWAZNIE OGLADALUSCIE FILM. SAM JEZUS POWIEDZIAL DO PILATA WIEKSZA WINA TYCH CO MNIE WYDALI ANIZELI TWOJA. WIDAC ZE Z RELIGIA NA BAKIER U WAS WIEC TRZEBA FILM JESZCZE RAZ OGLADNAC. HISTORUA DAMEGO BARABASZA KYIRY FAKTYCZNIE ZOSTAL WTEDY WYPUSZCZONY Z WIEZIENIA A BUL MORDERCA I POZNIEJSZE JEGO NAWROCENIA SA SAME W SOBIE CUEKAWA HISTORIA I TAK UUUUU ROWNUEZ PRAWDZIWA. DOBRZE ZE LUDZIE HISTORIII NIE MOGAZMIENIAC BO BY SWIAT NA GLOWIE STANAL. AMEN!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones