PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=443723}

Zona

La zona
6,9 6 339
ocen
6,9 10 1 6339
7,0 3
oceny krytyków
Zona
powrót do forum filmu Zona

Tylko teraz należało by postawić się na miejscu tych ludzi. Sam fakt że przy pierwszej lepszej
okazji na teren osiedla weszła grupka miejscowych chcących zrobić nic innego jak tylko dopuścić
się rabunku (a jak ktoś im na drodze stanie, to czemu by nie zabić), pokazuje najlepiej jak wygląda
środowisko w tego typu miastach. No i teraz weźmy sobie przykładową majętną rodzinkę, najlepiej
jeszcze z dziećmi. Mogą sobie oczywiście wybudować gdzieś domek, gwarantując sobie tym
samym przynajmniej jedno włamanie miesięcznie, ryzykując zdrowie i życie swoje i swoich dzieci.
Z drugiej strony mogą sobie poszukać ogrodzonej enklawy, gdzie będą mieć pewność, że pod
oknem nie będą szwędać się narkomani, w ich dom nie będą wpatrywać się oczy całego
okolicznego kwiatu młodzieży, wyczekując jedynie na chwilę nieuwagi by walnąć w szybę
cegłówką, a ich dzieci nie zostaną porwane dla okupu w drodze do szkoły.

Mając taką alternatywę, ja długo bym się nie zastanawiał.

ocenił(a) film na 8
Migu

ja też bym się długo nie zastanawiała
ale oni zabili biednego chłopca, który znalazł się w nieodpowiednim miejscu i czasie i za głupimi kumplami polazł... policję przekupili...
sami zasłużyli na śmierć... jeśli miałabym się godzić na śmierć i na to patrzeć bez reakcji to ja już wolę być okradana ....

ocenił(a) film na 6
akam91

Dlatego to jest tendencyjny film z tezą. Teza brzmi: "ludzie bogaci potrafią być równie okrutni, co biedni, tylko są w tym bardziej wyrachowani, przebiegli i bezwzględni". Oczywiście spłycam. Nie mogę też powiedzieć, że film mi się nie podobał: był dobrze zrealizowany i zagrany, a historia świetnie nadawała się na opowiadanie: zajmuje, wciąga, a przy tym jakoś tam skłaniał do namysłu. Na skłanianiu się jednak kończy, bo trudno polemizować ze światopoglądem (dość powszechnym w Ameryce Południowej), że zamożni ludzie to podli krwiopijcy i że sami są winni sytuacji zagrożenia, przed którym próbują się chronić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones