PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=350090}

Tekkonkinkreet

Tekkon Kinkreet
7,9 3 000
ocen
7,9 10 1 3000
Tekkonkinkreet
powrót do forum filmu Tekkonkinkreet

klimat, ujęcia, kreska, bohaterowie, symbolika, fabuła.

naprawdę wzrusza i ogląda się go bez odchodzenia od ekranu ani na moment.

Jeden z najlepszych filmów ostatnich lat i dowód na to, że animacja potrafi być wybitna, jak niejedno fabularne arcydzieło.

ocenił(a) film na 10
Wernetto

Mam równie pozytywne zdanie. Ten film to arcydzieło ,kunszt animacji. Pierwszy raz w anime widziałem taki melanż kulturowy w tle. Bóstwa indyjskie, japoński styl kramowy i wręcz cyberpunkowa zabudowa nadaje niepowtarzalnego klimatu. Bardzo mało-ogólne postacie, ogólnie charaktery są zbalansowane. Nie ma poczciwego staruszka i złego kryminalisty - jest po prostu człowiek, a każdy człowiek jest inny. Wątek psychologiczny Minotaura jest genialnym uosobieniem ludzkiego ego i walki wewnętrznej. Raczej więcej kwestii duchowych i psychologicznych niż akcji i kryminału. Shirou będąc najwidoczniej nie do końca pełnosprawnym umysłowo (prawie jak jurodiwy) ma teksty podobne do Lao Cy albo Konfucjusza z wielką dawką prostoty, co sprawia że dwie główne postacie tworzą taoistyczny Ying i Yang. Anime niesamowite, polecam. 10/10 +<3

ocenił(a) film na 10
Hraun_XI

Mnie bardzo spodobała się postać Szczura. Niby szef mafii, a taki sympatyczny mądry człowiek. Z szacunkiem dla życia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones