PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=852211}
5,1 2 714
ocen
5,1 10 1 2714
Sposób na świętego
powrót do forum filmu Sposób na świętego

Pomysł był niezły. Ale na tym się skończyło. Mel ma charyzmę za dużą na ten film i to czuć. Reżyser się go chyba boi. Najgorzej że twórcy nie mogą się zdecydować czy to czarna komedia, thriller, a może film o starości i przemijaniu. W efekcie powstało coś nijakiego , nie wiadomo dla kogo. Klimat jak w Fargo ale niekonsekwentnie i bez polotu. Żal mi V. Goginsa, jego postać mogła być ciekawa, ale jest fatalnie napisana i widać jak aktor się męczy próbując tchnąć w nią życie. Postać złego dzieciaka jest tak papierowa i schematyczna że aż śmieszna. Najlepiej wypada żona świętego, jestt taka w punkt.
Scenariusz słaby a reżyser nie panuje nad aktorami. Szczególnie widać to na przykładzie Gibsona, który momentami jest naprawdę dobry, niemal demoniczny jak na Mikołaja, by za chwilę być zupełnie nieprzekonującym.

ocenił(a) film na 6
lornemalwo

Zgodzę się z podobieństwami do Fargo, ale moim zdaniem Gibson sprzedał rolę w 100% i za to +1

ocenił(a) film na 6
lornemalwo

Zdecydowanie największymi plusami są aktorzy (Gibson i Goggins). Rola Ruth była dla mnie na początku miałka, ale pod koniec seansu stwierdzam, że nie wypadła gorzej od ww. Co do bogatego dzieciaka, racja. Postać prosta bez polotu, wręcz żenująco napisana. Sam film oddaje trochę okres świąteczny - dużo śniegu, co u nas staje się czymś wyjątkowym. Tak jak napisałem film przypomina trochę Fargo, chyba przez te tony śniegu:) Poza tym film nie wiadomo do kogo skierowany. Jest wklepane jako komedia, ale film chyba koło komedii nawet nie leżał.

ocenił(a) film na 6
lukasz12548

*tak jak napisałeŚ

ocenił(a) film na 5
lornemalwo

Po prostu zabrakło konsekwentnego wejścia w konwencję. Owszem, ktoś utalentowany może je mieszać, żonglować nimi jak Tarantino, ale to wymaga olbrzymiego wyczucia, którego tu zabrakło. Jak na czarną komedię zaskakująco mało tu humoru, a jak na thriller, za wiele absurdu.

ocenił(a) film na 4
lornemalwo

tak absurdalny, że trudno uwierzyć, że ktoś to wyprodukował, a i tak cierpi najbardziej przez ubogi scenariusz; no i dla nieokreślonej grupy wiekowej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones