PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=723653}

Niepamięć

Remember
7,4 12 260
ocen
7,4 10 1 12260
5,3 6
ocen krytyków
Niepamięć
powrót do forum filmu Niepamięć

Dla naiwnych

ocenił(a) film na 7

Ależ to jest bujda na resorach, naprawdę bajka dla naiwnych, którzy nie wiedza co to jest demencja i nigdy nie mieli do czynienia z ludźmi na nią chorymi. Demencja nie działa wybiórczo. Nie można sprawić ze podsuwając komuś jakaś treść lub sugestie przywróci się mu tylko te konkretne wspomnienia, które chce się przywrócić a inne pod wpływem innych bodźców zostaną niedostępne. To bzdura. Moja babcia miała demencję i nie pamietała co robiła kilka godzin wcześniej, dzień, tydzień temu ale doskonale pamietała swoją młodość wiec absolutnie nie akceptuję wciskania mi że główny bohater przypominał sobie o co chodzi po każdorazowym przeczytaniu listu ale miał kompletną dziurę w pamięci na widok swastyki czy nazistowskiego munduru. Nie tylko z tego powodu uważam scenariusz za mało prawdopodobny ale nie chcę się nad tym rozpisywać bo musiałabym oznaczyć ten opis jako Spoiler. Jednakże lubię zaskakujące zakończenia i tylko z tego względu oceniam ten film na dobry

ocenił(a) film na 8
joanna_maly

Masz rację - mam dokładnie identyczne odczucia.
I tak jest nieźle, bo jakby to Netflix nakręcił, to dopiero by było...

joanna_maly

Masz całkowitą rację. Pomijam nawet zupełną ignorancję policji, przechodniów, przypadkowych osób, człowieka w sklepie z bronią itd. Wspomnienia z dzieciństwa i wieku średniego są silnie osadzone i nie da się ich wykasować lub wmówić. Inne niespójności już pomijam w tym dobrym aktorsko filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones