PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=249289}
7,3 184 286
ocen
7,3 10 1 184286
6,7 18
ocen krytyków
Apocalypto
powrót do forum filmu Apocalypto

Witam wszystkich poświątecznie:)
Nie często wypowiadam się na forum filwebu ale tym razem postanowiłem swoje 3 grosze dorzucić do tematu "Apocalypto". Obejrzałem ten film 2 dni temu, przez te 2 dni zastanawiałem się o czym ten film jest i szczerze mówiąc dalej nie wiem... Może mój umysł jest nie dość plastyczny ale nie potrafię odnaleść sensu powstania tego filmu. 1,5 godziny pokazywania niczego oraz 0,5 godziny czegoś co można by nazwać fabułą... Nie ma w tym filmie niczego co można by nazwać rysem chistorycznym upadku cywilizacji jest za to ogrom krwi, wnętrzności ludzkich i jakaś perwersyjna chęć ukazania cierpienia i o ile w przypadku Pasji cierpienie i krew przynajmniej w części są uzasadnione o tyle w tym filmie zupełnie nie pasują do całości... Osobiście uważam że Gibson zagubił się przy tym filmie, być może chciał pokazać zbyt wiele a ostatecznie nie pokazał nic, być może przyświecały mu jakieś szczytne cele ale wyszła z tego krwista papka. Osobiście odradzam wizytę w kinie a sam żałuję straconych 33plz - a miałem iść na Eragona...

ocenił(a) film na 10
waldek_5

chistorycznym :) połączenie historycznego z chisterycznym

ocenił(a) film na 5
waldek_5

Zgadzam się z Twoim zdaniem. Ja wróciłam chwilkę temu, i też nie widzę fabuły w tym filmie..
Moim zdaniem Gibson ma (przepraszam fanów Gibsona że to pisze) jakiś problem ze sobą, żeby kręcić filmy tylko i wyłącznie o bólu i cierpienu.. Jak Pasje jeszcze mogłam zrozumieć, tak ten film nie ma dla mnie sensu..

I podobnie jak Ty miałam isć na Eragona i też żałuje..

Juicebox

Jak nie on to kto miałby kręcić takie filmy? Poza tym filmy drastyczne o bólu/cierpieniu lepiej i dobitniej przedstawiają rzeczywistość i prawdę :) Dam przykład! Patrz na "Przełęcz ocalonych", film drastyczny i to dosyć mocno, a jednak pokazuje jakim piekłem jest wojna... Porównajmy sobie to w jaki sposób została ona przedstawiona w np. "Czterej pancerni i pies" (patrzymy tylko na obraz wojny, wiem, że możliwości podczas kręcenia tego serialu były inne, chodzi mi o sam obraz wojny). Jest różnica? No dosyć mocna. Filmy drastyczne lepiej ukazują prawdę/ realia jakichś wydarzeń. Zresztą w filmach Gibsona nie chodzi tylko o ból i cierpienie, jest też głębszy przekaz, jakie wartości niosą ze sobą filmy Mela?

ocenił(a) film na 9
waldek_5

przed chwilą wróciłem z kina, film bardzo ciekawy, pomimo kilku niedociągnięć apocalypto zapewnia przyzwoitą rozrywkę i trzyma w napięciu do końca. nie żałuję.

ocenił(a) film na 10
mizu

dla tych co żałują, że nie poszli na Eragona...
wczoraj obejrzałem sobie najpierw Eragona, potem Apocalypto. Jeżeli uważacie, że ten drugi był nudny, to Eragon moim zdaniem wogóle nie powinien powstać.
A w Apocalypto dostrzegam i to bardzo wiele. Według mnie doskonale pokazany upadek cywilizacji. To widzę w tym filmie. A także romantyzm i chęć przetrwania. Ale może mam spaczony wzrok... Mi się film podobał i chętnie raz jeszcze na dużym ekranie go sobie obejrzę.

ocenił(a) film na 9
waldek_5

dac 1 takiemu Filmowi to niemal profanacja.
I tyle w temacie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones